OS X Yosemite

OS X Yosemite 10.10.5

Pobieranie nie jest już dostępne. Może to być spowodowane przerwą dystrybucji programu, problemami z jego bezpieczeństwem lub z innych powodów. Możesz pobrać te alternatywy:

Najnowsza wersja OS X – systemu operacyjnego dla Maca

OS X 10.10 Yosemite to najnowsza wersja systemu operacyjnego od Apple'a dla komputerów Mac. Wydanie to jeszcze bardziej przybliża do siebie OS X i iOS przede wszystkim dzięki dużo lepszej integracji. Ponadto nowy system to odświeżony wygląd, nowa wersja przeglądarki Safari, programu pocztowego Mail oraz wyszukiwarki Spotlight. Wersja beta już jest publicznie dostępna, a finalne wydanie pojawi się jesienią 2014 roku. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Większa integracja z iOS-em
  • Nowa, ulepszona wersja Safari
  • Ulepszone wyszukiwanie Spotlight
  • Photo zastąpił iPhoto
  • Odbieraj połączenia z iOS-a na Macu

Wady

  • Nowości docenią głównie użytkownicy iOS-a
  • Now design nie każdemu przypadnie do gustu.

Doskonały
9

OS X 10.10 Yosemite to najnowsza wersja systemu operacyjnego od Apple'a dla komputerów Mac. Wydanie to jeszcze bardziej przybliża do siebie OS X i iOS przede wszystkim dzięki dużo lepszej integracji. Ponadto nowy system to odświeżony wygląd, nowa wersja przeglądarki Safari, programu pocztowego Mail oraz wyszukiwarki Spotlight. Wersja beta już jest publicznie dostępna, a finalne wydanie pojawi się jesienią 2014 roku.

iOS i OS X wespół w zespół

OS X 10.10 Yosemite przynosi wiele nowych usprawnień względem Mavericks, choć też pozbywa się części dotychczasowch funkcji. Jednym z największych usprawnień jest Spotlight, gdzie wyniki pokazują się teraz na środku ekranu wraz z podglądem. Wyświetlają się one nie tylko w postaci plików i aplikacji, ale także jako wyszukiwania w Wikipedii i innych źródłach.

Wraz z OS X 10.10 w 2015 roku zakończy się rozwój iPhoto, a pojawi się aplikacja Zdjęcia wzorowana na tej z iPhone'a. Także iTunes doczekał się zmian interfejsu. Poprawiono program do obsługi poczty e-mail. Mail zyskał nie tylko ładniejszy interfejs, ale także możliwość łatwego wysyłania dużych załączników oraz szybkie tworzenie adnotacji w mailach i dokumentach.

Najbardziej znaczącym ulepszeniem jest jednak połączenie pomiędzy iOS-em i OS X nazwane Continuity. Dzięki temu mamy ciągłość pracy na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac na przykład Macbooku Air. Możemy zacząć pisać e-mail na jednym urządzeniu i dokończyć go na drugim. To rozwiązanie obejmuje szereg nowych użytecznych funkcji.

Jedną z nich jest Handoff umożliwiający rozmowy telefoniczne z poziomu Maca przy użyciu iPhone'a ładującego się gdzieś w kącie. Ponadto jest też pełna integracja jeśli chodzi o SMS-y. W Yosemite wreszcie AirDrop działa także z urządzeniami mobilnymi. Ponadto wprowadzono iCloud Drive, czyli wirtualny dysk w chmurze na wzór Dropboxa.

Płaski wygląd, który pozna każdy użytkownik iOS 7

Yosemite zyskał nowy wygląd względem Mavericksa. Czuje się, że interfejs jest bardziej przejrzysty, płaski i zbliżony wizualnie do iOS-a w wersji 7. Jeśli chodzi o użytkowanie, to zmiany zauważą te osoby, które korzystają z iOS-a. Nowy system pozwoli na łatwiejszą synchronizację i pracę. Dzwonienie i smsowanie z Yosemite przy wykorzystaniu iPhone'a to jedne z najciekawszych nowych funkcji.

OS X oraz iOS jeszcze bliżej siebie

OS X Yosemite to odświeżony wygląd i ścisła integracja pomiędzy OS X i iOS-em. Ci, którzy oczekiwali rewolucji, mogą być rozczarowani. Yosemite to ewolucja systemu rozwijanego od ponad dekady wraz ze ścisłym zbliżaniem się do mobilnej platformy Apple'a.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na Mac

Więcej